Infrastruktura MHD Omezení Stavby v dopravě

Chaos v Brně, aneb letní výluky v MHD

Jezdí to jinde a jinudy, cestující stojí a tápou, kde je ta správná zastávka, či jak se někam mají dostat. Tak ve zkratce se dá pojmenovat současný chaos okolo přesunu několika autobusových linek z Úzké k Hlavnímu nádraží a chabé či nepřesné informace, informační kampaň co nebyla, jako jiné roky pro tak rozsáhlou výluku.
Pro snesení smyčky tramvají a autobusů Zvonařka už teď v létě se využilo prázdnin a překopala většina linek jezdících do uzlu Úzká u Vaňkovky. Všechny nyní projedou skrze tramvajovou zastávku Úzka či Křenovou linky od Černovic k Hlavnímu nádraží, kde na několika místech cestující veřejnost musí hledat, odkud ji jede její spoj. Extra to platí pro linky do Černovic, které stojí u tramvajového pásu u starého autobusového nádraží Grand, odkud vyjíždějí přes Křenovou do Černovic a dále po své trase. Bohužel to přineslo velké zmatky pro celou cestující veřejnost.

Další zmatky a zvláště pro starší generaci přineslo odstavení tramvají od Lesné na Moravském náměstí, kde se vytrhali koleje a prodlužují v obou směrech tramvajové zastávky. To však současně se rozkopanou ulicí Koliště a neexistujícím spojením do uzlu Česká a dále do města, co nyní musí zvláště ti starší těžce přejít skrze velmi rušnou ulici a 3 křižovatky pěšky na zastávku dalších linek, aby se teprve někam dostali. A výsledek? Zmatky, starší osoby tápající a 2 případy, kdy byli natolik vysíleni, že nedojeli kam potřebovali a odvezla je záchranná služba do nemocnice.

Nejhorší linka v Brně?

Dá se tak parafrázovat stav, kdy jediná linka spojující centrum města a městskou část Jundrov je opět více omezená na prázdniny a ve večerních hodinách opět DPmB dokázal nevypravit spoje. Cestující tak čekali až 40 minut na zastávkách od města do Jundrova na linku 67. Jak poznamenává „Tomáš Babický 67 je dlouhodobě devastovaný spoj. Do Jundrova dřív jezdila ještě 61 na Mendlovo náměstí a v noci se nahoru nedá dostat nijak, vše jede max. na Jundrovskou. Jeden spoj jezdí tuším i na Optátovu, na konečnou do Jundrova nic.“  DPmB poslal vozy na soukromou akci a proto nedokázal vypravit vhodný vůz na linku za nevypravené vozy pro poruchy vozů.
Stále více, tak je vidět a slyšet v Brně hlasitá kritika vůči stavu veřejné dopravy, kterou více hlasitě kritizují ti co ji nejvíce využívají a osoby pečující o někoho, nejvíce pak je slyšet Petr Markus, který opakovaně upozornil už před létem na stav, kdy se nedalo dostat do vozu, nebo by se jelo, jako sardinky ve vozy. Na zastávkách dokázali zůstat stát cestující a prostě se tam nevešli, když jel kočárek, nebo na vozíčku cestující. Město ani Dopravní Podnik však neplánuje nic s tímto tristním stavem dělat, respektive nemá co vypravit, ani řidiče pro zlepšení děsivého stavu dopravy ve městě.
Právě, ale na tuto linku 67 má být záchytné parkoviště na okraji města být navázáno a měla by to být ona linka, co sveze řidiče aut do centra města. 

administrator
Autor webu je fanoušek dopravy a cestovního ruchu, který tímto webem chce prezentovat co se děje v dopravě v Česku a Slovensku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *